Kik

DNO 2025 - 2026

Op De Scholekster blijven alle kinderen op de maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag de hele dag op school. Ook als ouders niet noodzakelijk gebruik hoeven te maken van de overblijf. De verschillende momenten in het dagprogramma lopen op deze manier vloeiend in elkaar over. De kinderen eten gezamenlijk onder toezicht van de leerkracht of een onderwijsassistent, die dat moment kan benutten om voor te lezen, een groepsgesprek te doen of een spelletje te doen. De kinderen gaan met hun eigen leerkracht of ambulante teamleden naar buiten zodat ze goed zicht hebben op het spelen van de kinderen en hun sociale ontwikkeling daarin. Dit komt ten goede aan de cohesie in de klas en de lestijd wordt op deze manier vergroot. 

 

De leerkrachten hebben ook een eigen pauze, de klas wordt dan twee keer per week per klas overgenomen door een medewerker van DONS, die de leerlingen een drama, muziek of creatieve les geeft. Op de andere twee dagen is het de gymdocent, een cultuurdocent of een onderwijsassistent die de klas overneemt. Deze oplossing zorgt voor rust in het dagprogramma van de kinderen. Daarnaast maakt dat het aanbod flexibeler en rijker doordeweeks. Dit schooljaar gaan we de DNO weer op dezelfde wijze vormgeven.

Aanpassing van de prijs van DNO

Voor de DNO moet jaarlijks een bedrag betaald worden door u. Het is al jaren een relatief laag bedrag, zodat zoveel mogelijk ouders het kunnen betalen. Voor de ouders die niet of maar een deel kunnen betalen zijn er speciale regelingen mogelijk. Daarnaast vragen we ouders, die het kunnen en willen, om vrijwillig een extra bijdrage te doen. Dat wordt gelukkig ook gedaan, waardoor we ook het afgelopen schooljaar weer een goed aanbod hebben kunnen bieden aan alle kinderen. 

Vorig jaar hebben we subsidie gehad van de gemeente omdat we de activiteiten in de DNO-tijd konden verbinden met de activiteiten na schooltijd, daarom is ook vorig jaar de prijs alleen met de inflatiecorrectie gestegen. Helaas is er voor financiële ondersteuning vanuit het stadsdeel geen ruimte meer. We zullen daarom de prijs van de DNO niet alleen moeten verhogen met de jaarlijkse inflatiecorrectie, maar ook met een extra percentage. De inflatiecorrectie is dit jaar vastgesteld op 4,84 % en de verhoging is 5,71 %, samen 10,55%. Dat betekent de volgende prijswijziging:

 

Oude prijs:  316,60 euro per jaar per kind voor vier keer DNO per week

Nieuwe prijs: 350,-  euro per jaar per kind voor vier keer DNO per week

 

Wij zijn ons ervan bewust dat een groeiend aantal huishoudens met kinderen het financieel zwaar heeft en dat dit een groot deel is van het gezinsbudget. De regeling voor ouders die het niet of minder kunnen betalen, blijft daarom bestaan. Wel moet u dat aan het begin van het schooljaar weer kenbaar maken als u een betaalverzoek ontvangt. Mogelijk is er iets veranderd in uw situatie. Stuur dan een mail naar directie@descholekster.nl om een afspraak te maken of loop even langs bij Heleen Schipperheijn, de directie. 

Ook blijft het natuurlijk mogelijk en heel welkom om wat extra te betalen. De huidige vorm van de DNO, waarin alle kinderen samen de hele dag op school zijn, geeft namelijk zoveel rust voor de kinderen en draagt positief bij aan het sociale klimaat.

 

Via de gemeente Amsterdam zijn er subsidieregelingen speciaal voor kinderen uit gezinnen met een laag inkomen. De voorwaarden daarvoor zijn sinds begin dit schooljaar verruimd.  Op de website Regelingen bij laag inkomen - Gemeente Amsterdam vindt u veel informatie. Mocht u hulp nodig hebben bij de aanvraag dan kunt u terecht bij het buurtteam Amsterdam of bij de Stichting Sina